Ponovni razmislek o energetskem prehodu: cenovna laž

Zahteva po "več denarja za varstvo podnebja" temelji na laži o ceni. Vendar potrebujemo več motivacije, kreditov in priložnosti za resnično učinkovit energetski prehod.


  Stiahnite si video: 1920x1080 104 MB   Download Rethinking energy transition PDF
Požiadavka "viac peňazí na ochranu klímy" je založená na klamstve o cene. Potrebujeme však viac motivácie, úverov a príležitostí na skutočnú účinnú energetickú transformáciu.

Za posledné dve storočia sme prešli niekoľkými významnými technologickými revolúciami, z ktorých každá zlepšila našu životnú úroveň. Železnica, od telegrafu po internet, elektrická sieť, počítač, od mobilného telefónu po smartfón. Teraz nás však zrazu chcú ľudia nahovoriť na potrebnú energetickú revolúciu slovami: "Bude to veľmi drahé, potrebujeme viac peňazí na ochranu klímy."

Potom ešte prídu "úsporné obmedzujúce odriekanie" kázania o klesajúcej životnej úrovni. S cenovou lžou sa účinná ochrana klímy drží už desaťročia.

00:00 Štart
00:34 Zvyšovanie životnej úrovne prostredníctvom technických revolúcií
01:02 Môže dôjsť k energetickej revolúcii pri klesajúcej životnej úrovni
01:38 Rôzne typy trhu a reakcie na väčší dopyt
03:38 Trh s ropou od rozvíjajúceho sa odvetvia k obmedzenému trhu
07:20 Fotovoltaický priemysel, neustále klesajúce ceny
08:20 Prečo bola moja prognóza cien 100 % obnoviteľnej energie na rok 2013 nesprávna
10:30 Nejde o peniaze, ale o motiváciu, kredit a príležitosti
10:43 Ako vláda motivuje pomocou daní
11:33 Štátne záruky za pôžičky na hodnotné investície
13:12 Vytváranie príležitostí prostredníctvom územného plánovania CPSH
14:20 Prehodnotenie transformácie energetiky
14:58 Domy CPSH ako základ skutočnej energetickej transformácie
16:58 Vedľajší účinok 1: Zlacnenie bývania
18:52 Vedľajší účinok 2: Umožnenie UBI
19:49 Vedľajší účinok 3: Reforma výroby potravín pomocou vertikálneho aeroponického poľnohospodárstva
22:00 Koniec s hudbou


Hudba: Andy Mangele

Koľko energie by mal dom vyrábať? Koľko energie by mal dom vyrábať?
Tak, ako je to len možné! Pretože sa musíme zbaviť ropy, uhlia, biopalív, zemného plynu a uránu. Naše domy by k tomu mali prispieť čo najviac.
 


Správy a vyjadrenia k aktuálnym témam týkajúcim sa energetickej transformácie, ochrany klímy a nevyhnutného vývoja smerom ku globálnej prosperite.

Koľko energie by mal dom vyrábať? Koľko energie by mal dom vyrábať?
Tak, ako je to len možné! Pretože sa musíme zbaviť ropy, uhlia, biopalív, zemného plynu a uránu. Naše domy by k tomu mali prispieť čo najviac.


Prehodnotenie miest: nový stavebný štandard ClimateProtectionSuperiorityHouse Prehodnotenie miest: nový stavebný štandard ClimateProtectionSuperiorityHouse
Parlamentná skupina Zelených v Bundestagu organizuje 19. marca 2021 online konferenciu "Rethinking Cities". Zúčastňujeme sa na virtuálnej výstave: Nový stavebný štandard KSÜH.


Poletno/zimno uravnoteženje sončne energije - sezonsko skladiščenje Poletno/zimno uravnoteženje sončne energije - sezonsko skladiščenje
Primerjava različnih pristopov k uravnoteženju poletnega in zimskega obdobja. Sedem različnih lokacij, od Osla do Kaira, je bilo pregledanih za sezonsko uravnoteženje.


Energetski prehod - Prehranski prehod - Socialni prehod Energetski prehod - Prehranski prehod - Socialni prehod
Vsi govorijo le o energetskem preobratu za zaščito podnebja, vendar potrebujemo tudi preobrat na področju proizvodnje hrane in socialnih zadev. Rešitev za vse tri obrate.


DIY test toplotne izolacije alternativnega gradbenega materiala DIY test toplotne izolacije alternativnega gradbenega materiala
Cene gradbenega lesa so se spomladi 2021 močno zvišale, pojavile pa so se tudi težave z dobavo. Toda cene lesa za druge namene, kot je ta gradbeni material, dejansko nekoliko padajo.


Ali bi bila Nemčija mogoča s 100-odstotno sončno energijo? Ali bi bila Nemčija mogoča s 100-odstotno sončno energijo?
Širjenje vetrne energije se upočasnjuje. Ali je vetrna energija res nujna za energetski preobrat ali bi bila celo uspešna ob izključno 100-odstotni uporabi sončne energije?


Prezračevalni sistem z rekuperacijo toplote Rekuperacija vlage Prezračevalni sistem z rekuperacijo toplote Rekuperacija vlage
Izjemno varčen in tih, vendar z velikimi zalogami moči, ki zagotavljajo najboljšo kakovost zraka v prostoru tudi na večjih zabavah. Samoumevno je, da je del osnovne opreme.


Večja učinkovitost pri ogrevanju, hlajenju in pripravi tople vode s 3 novimi patenti Večja učinkovitost pri ogrevanju, hlajenju in pripravi tople vode s 3 novimi patenti
Kako lahko toplotna črpalka zrak-voda doseže višji AER kot toplotna črpalka zemlja-voda in kako lahko drastično zmanjšamo potrebo po električni energiji za ogrevanje vode?


Motnje v hišah Motnje v hišah
Trg hiš je v tako groznem stanju, kot je bil trg električnih avtomobilov leta 2003: v letu, ko je bila ustanovljena Tesla, je bil Peugeot 106 najboljši električni avtomobil.


Vizualni nesporazum ali kako hiša na 2/3 Vizualni nesporazum ali kako hiša na 2/3
njegove velikosti. Zaradi tega vizualnega nesporazuma je bil videoposnetek "Motnje v hišah" ponovno objavljen z izboljšano grafiko.
          Ponovni razmislek o energetskem prehodu: cenovna laž: Zahteva po "več denarja za varstvo podnebja" temelji na laži o ceni. Vendar potrebujemo več motivacije, kreditov in priložnosti za resnično učinkovit energetski prehod. https://gemini.pege.org/2021-sk/rethinking-energy-transition.htm