Ali bi bila Nemčija mogoča s 100-odstotno sončno energijo?

Širjenje vetrne energije se upočasnjuje. Ali je vetrna energija res nujna za energetski preobrat ali bi bila celo uspešna ob izključno 100-odstotni uporabi sončne energije?

  Stiahnite si video: 1920x1080 116 MB   Download Germany Solar PDF
Ako by sa 1400 GW fotovoltiky vyrovnalo s 900 TWh čistej spotreby elektrickej energie v Nemecku?

00:00 Štart
00:37 Inventarizácia a rozširovanie veternej energie v Nemecku
01:11 Samotná solárna energia? Otázka, ktorú umožňuje len nová stavebná norma
01:41 Rozdelenie svetovej populácie podľa zemepisnej šírky
01:53 Čo sa nachádza na iných kontinentoch v zemepisných šírkach Nemecka?
02:58 Scenár 1400 GW fotovoltaika 4000 GWh batérie 900 TWh spotreba a energia na plyn
06:10 december 2020 lítium-železofosfátové batérie za menej ako 100 €/kWh celkových nákladov
07:12 Štruktúra výpočtu
08:41 80 GW paroplynových elektrární stačí, veľmi málo zmien zaťaženia
09:45 Extrémne zmeny zaťaženia v súčasnom systéme každý deň
11:00 Ďalšie kritériá návrhu pre paroplynové elektrárne - rýchla zmena zaťaženia sa stáva zbytočnou
11:53 180 GW energie na metán je dosť
13:27 Jasný časový odstup medzi zavádzaním paroplynovej elektrárne a výroby energie z metánu
14:37 Veľmi slnečný májový týždeň - 180 GW energie na metán počas celého týždňa
16:27 Vyhodnotenie výsledku - potreba dovozu 245 TWh metánu
18:16 Úroveň podzemného uskladnenia metánu
19:16 Prebytok južných krajín potrebný na dovoz metánu
20:11 Potreby rozšírenia podzemných zásobníkov plynu
20:35 Vodík H2 nevhodný pre energetiku
23:19 koniec


Hudba: Andy Mangele

Koľko energie by mal dom vyrábať? Koľko energie by mal dom vyrábať?
Tak, ako je to len možné! Pretože sa musíme zbaviť ropy, uhlia, biopalív, zemného plynu a uránu. Naše domy by k tomu mali prispieť čo najviac.
 


Správy a vyjadrenia k aktuálnym témam týkajúcim sa energetickej transformácie, ochrany klímy a nevyhnutného vývoja smerom ku globálnej prosperite.

Koľko energie by mal dom vyrábať? Koľko energie by mal dom vyrábať?
Tak, ako je to len možné! Pretože sa musíme zbaviť ropy, uhlia, biopalív, zemného plynu a uránu. Naše domy by k tomu mali prispieť čo najviac.


Prehodnotenie miest: nový stavebný štandard ClimateProtectionSuperiorityHouse Prehodnotenie miest: nový stavebný štandard ClimateProtectionSuperiorityHouse
Parlamentná skupina Zelených v Bundestagu organizuje 19. marca 2021 online konferenciu "Rethinking Cities". Zúčastňujeme sa na virtuálnej výstave: Nový stavebný štandard KSÜH.


Ponovni razmislek o energetskem prehodu: cenovna laž Ponovni razmislek o energetskem prehodu: cenovna laž
Zahteva po "več denarja za varstvo podnebja" temelji na laži o ceni. Vendar potrebujemo več motivacije, kreditov in priložnosti za resnično učinkovit energetski prehod.


Poletno/zimno uravnoteženje sončne energije - sezonsko skladiščenje Poletno/zimno uravnoteženje sončne energije - sezonsko skladiščenje
Primerjava različnih pristopov k uravnoteženju poletnega in zimskega obdobja. Sedem različnih lokacij, od Osla do Kaira, je bilo pregledanih za sezonsko uravnoteženje.


Energetski prehod - Prehranski prehod - Socialni prehod Energetski prehod - Prehranski prehod - Socialni prehod
Vsi govorijo le o energetskem preobratu za zaščito podnebja, vendar potrebujemo tudi preobrat na področju proizvodnje hrane in socialnih zadev. Rešitev za vse tri obrate.


DIY test toplotne izolacije alternativnega gradbenega materiala DIY test toplotne izolacije alternativnega gradbenega materiala
Cene gradbenega lesa so se spomladi 2021 močno zvišale, pojavile pa so se tudi težave z dobavo. Toda cene lesa za druge namene, kot je ta gradbeni material, dejansko nekoliko padajo.


Prezračevalni sistem z rekuperacijo toplote Rekuperacija vlage Prezračevalni sistem z rekuperacijo toplote Rekuperacija vlage
Izjemno varčen in tih, vendar z velikimi zalogami moči, ki zagotavljajo najboljšo kakovost zraka v prostoru tudi na večjih zabavah. Samoumevno je, da je del osnovne opreme.


Večja učinkovitost pri ogrevanju, hlajenju in pripravi tople vode s 3 novimi patenti Večja učinkovitost pri ogrevanju, hlajenju in pripravi tople vode s 3 novimi patenti
Kako lahko toplotna črpalka zrak-voda doseže višji AER kot toplotna črpalka zemlja-voda in kako lahko drastično zmanjšamo potrebo po električni energiji za ogrevanje vode?


Motnje v hišah Motnje v hišah
Trg hiš je v tako groznem stanju, kot je bil trg električnih avtomobilov leta 2003: v letu, ko je bila ustanovljena Tesla, je bil Peugeot 106 najboljši električni avtomobil.


Vizualni nesporazum ali kako hiša na 2/3 Vizualni nesporazum ali kako hiša na 2/3
njegove velikosti. Zaradi tega vizualnega nesporazuma je bil videoposnetek "Motnje v hišah" ponovno objavljen z izboljšano grafiko.
          Ali bi bila Nemčija mogoča s 100-odstotno sončno energijo?: Širjenje vetrne energije se upočasnjuje. Ali je vetrna energija res nujna za energetski preobrat ali bi bila celo uspešna ob izključno 100-odstotni uporabi sončne energije? https://gemini.pege.org/2021-sk/germany-solar.htm