Przemyślenie transformacji energetycznej: kłamstwo cenowe

Postulat "więcej pieniędzy na ochronę klimatu" opiera się na kłamstwie cenowym. Potrzebujemy jednak więcej motywacji, kredytów i możliwości dla prawdziwej, efektywnej transformacji energetycznej.


  Download video: 1920x1080 104 MB   Download Rethinking energy transition PDF
Postulat "więcej pieniędzy na ochronę klimatu" opiera się na kłamstwie cenowym. Potrzebujemy jednak więcej motywacji, kredytów i możliwości dla prawdziwej, efektywnej transformacji energetycznej.

W ciągu ostatnich 2 wieków mieliśmy kilka wielkich rewolucji technologicznych, z których każda poprawiła nasz standard życia. Kolej, od telegrafu do Internetu, sieć energetyczna, komputer, od telefonu komórkowego do smartfona. Ale teraz nagle ludzie chcą nam wmówić niezbędną rewolucję energetyczną słowami "To będzie bardzo drogie, potrzebujemy więcej pieniędzy na ochronę klimatu."

Potem jeszcze przychodzą "oszczędnościowe ograniczające wyrzeczenia" kazania o tonącym poziomie życia. Dzięki kłamstwu cenowemu skuteczna ochrona klimatu jest wstrzymywana od dziesięcioleci.

00:00 Start
00:34 Podnoszenie poziomu życia poprzez rewolucje techniczne
01:02 Czy możliwa jest rewolucja energetyczna przy spadającym poziomie życia
01:38 Różne rodzaje rynku i reakcje na większy popyt
03:38 Rynek ropy naftowej od przemysłu wschodzącego do rynku ograniczonego
07:20 Branża fotowoltaiczna, ciągle spadające ceny
08:20 Dlaczego moja prognoza cen na 2013 rok dla 100% energii odnawialnej była błędna
10:30 To nie pieniądze, to motywacja, kredyt i możliwości
10:43 Jak rząd motywuje za pomocą podatków
11:33 Rządowe gwarancje kredytowe dla wartościowych inwestycji
13:12 Tworzenie możliwości poprzez podział na strefy CPSH
14:20 Przemyślenie na nowo transformacji energetycznej
14:58 Domy CPSH jako podstawa prawdziwej transformacji energetycznej
16:58 Efekt uboczny 1: Mieszkania stają się tańsze
18:52 Efekt uboczny 2: Umożliwienie UBI
19:49 Efekt uboczny 3: Reforma produkcji żywności z Vertical Farming Aeroponic
22:00 Zakończyć muzyką


Muzyka: Andy Mangele

Ile energii powinien generować dom? Ile energii powinien generować dom?
Tyle, ile jest jakoś możliwe! Bo musimy wyjść z ropy, węgla, biopaliw, gazu ziemnego i uranu. Nasze domy powinny się do tego przyczynić w jak największym stopniu.
 


Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu.

Ile energii powinien generować dom? Ile energii powinien generować dom?
Tyle, ile jest jakoś możliwe! Bo musimy wyjść z ropy, węgla, biopaliw, gazu ziemnego i uranu. Nasze domy powinny się do tego przyczynić w jak największym stopniu.


Przemyślenie miast na nowo: nowy standard budynku KlimatProtectionSuperiorityHouse Przemyślenie miast na nowo: nowy standard budynku KlimatProtectionSuperiorityHouse
Grupa parlamentarna Zielonych w Bundestagu organizuje 19 marca 2021 roku konferencję online "Rethinking Cities". Jesteśmy obecni na wirtualnej wystawie: Nowy standard budowlany KSÜH.


Bilansowanie energii słonecznej w okresie letnim/zimowym - Magazynowanie sezonowe Bilansowanie energii słonecznej w okresie letnim/zimowym - Magazynowanie sezonowe
Porównanie różnych podejść do bilansowania lato/zima. Siedem różnych lokalizacji, od Oslo do Kairu, jest badanych pod kątem bilansowania sezonowego.


Transformacja energetyczna - Transformacja żywnościowa - Transformacja społeczna Transformacja energetyczna - Transformacja żywnościowa - Transformacja społeczna
Wszyscy mówią tylko o zwrocie energetycznym dla ochrony klimatu, ale potrzebujemy także zwrotu w produkcji żywności i w sprawach społecznych. Rozwiązanie dla wszystkich 3 zwrotów.


Badanie izolacyjności cieplnej alternatywnego materiału budowlanego przez majsterkowicza Badanie izolacyjności cieplnej alternatywnego materiału budowlanego przez majsterkowicza
Ceny drewna budowlanego rosną dramatycznie wiosną 2021 roku i są problemy z dostawami. Ale ceny drewna do innych zastosowań, takich jak ten materiał budowlany, faktycznie nieznacznie spadają.


Czy Niemcy byłyby możliwe przy 100% energii słonecznej? Czy Niemcy byłyby możliwe przy 100% energii słonecznej?
Ekspansja energii wiatrowej słabnie. Czy energia wiatrowa jest rzeczywiście niezbędna dla zwrotu energetycznego, czy też może zadziałałaby nawet w połączeniu z wyłącznie 100% energią słoneczną?


System wentylacji z odzyskiem ciepła Odzysk wilgoci System wentylacji z odzyskiem ciepła Odzysk wilgoci
Niezwykle oszczędny i cichy, ale z dużymi rezerwami mocy, aby zapewnić najlepszą jakość powietrza w pomieszczeniach nawet przy dużym przyjęciu. Nie trzeba dodawać, że należy do wyposażenia podstawowego.


Większa wydajność ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody dzięki 3 nowym patentom Większa wydajność ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody dzięki 3 nowym patentom
W jaki sposób powietrzna pompa ciepła może osiągnąć wyższy współczynnik AER niż gruntowa pompa ciepła i jak można drastycznie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię elektryczną do podgrzewania wody?


Zakłócenia w domach Zakłócenia w domach
Rynek domów jest w tak przerażającym stanie, jak rynek samochodów elektrycznych był w 2003 roku: w roku powstania Tesli, Peugeot 106 był topowym samochodem elektrycznym.


Wizualne nieporozumienie, czyli jak dom na 2/3 Wizualne nieporozumienie, czyli jak dom na 2/3
jego rozmiar się skurczył. Ze względu na to wizualne nieporozumienie, filmik "Zakłócenia w domach" został opublikowany ponownie z poprawioną grafiką.
          Przemyślenie transformacji energetycznej: kłamstwo cenowe: Postulat "więcej pieniędzy na ochronę klimatu" opiera się na kłamstwie cenowym. Potrzebujemy jednak więcej motywacji, kredytów i możliwości dla prawdziwej, efektywnej transformacji energ https://gemini.pege.org/2021-pl/rethinking-energy-transition.htm