Wizualne nieporozumienie, czyli jak dom na 2/3

jego rozmiar się skurczył. Ze względu na to wizualne nieporozumienie, filmik "Zakłócenia w domach" został opublikowany ponownie z poprawioną grafiką.


  Download video: 1920x1080 49 MB   Download Optics PDF
  Download Optics PDF


00:00 Start
00:35 Reprezentacja do maja 2020 roku, z tarasem
01:03 Najwyższe wyposażenie z tarasem i basenem
01:20 Nowe górne wyposażenie z pionowym ogrodem Aeroponic szklany dom
02:06 Kiedy widz myśli, że poziom życia zaczyna się na dole.
02:55 Uważa się, że mniej niż połowa powierzchni mieszkalnej
04:46 Drugie okno do elewacji wschodniej.
04:58 3 manekiny do pokazania wysokości poziomu mieszkalnego.
05:28 Montaż szuflad i kratek wentylacyjnych do szklanego domu.
06:02 Przegląd montażu kratki wentylacyjnej od strony zachodniej.
06:34 Rzut kondygnacji z przesuwanymi elementami ścian/mebli.
07:02 Dla pozycji duży salon, 2 dodatkowe okna nie mają większego sensu.
07:13 Pozycja 3 pomieszczenia.
07:30 Zdjęcie z kuchnią i łazienką od strony wschodniej.
07:53 Kalkulator zapotrzebowania na ciepło Ubakus.
09:32 Koniec


Muzyka: Andy Mangele

Ile energii powinien generować dom? Ile energii powinien generować dom?
Tyle, ile jest jakoś możliwe! Bo musimy wyjść z ropy, węgla, biopaliw, gazu ziemnego i uranu. Nasze domy powinny się do tego przyczynić w jak największym stopniu.
 


Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu.

Ile energii powinien generować dom? Ile energii powinien generować dom?
Tyle, ile jest jakoś możliwe! Bo musimy wyjść z ropy, węgla, biopaliw, gazu ziemnego i uranu. Nasze domy powinny się do tego przyczynić w jak największym stopniu.


Przemyślenie miast na nowo: nowy standard budynku KlimatProtectionSuperiorityHouse Przemyślenie miast na nowo: nowy standard budynku KlimatProtectionSuperiorityHouse
Grupa parlamentarna Zielonych w Bundestagu organizuje 19 marca 2021 roku konferencję online "Rethinking Cities". Jesteśmy obecni na wirtualnej wystawie: Nowy standard budowlany KSÜH.


Przemyślenie transformacji energetycznej: kłamstwo cenowe Przemyślenie transformacji energetycznej: kłamstwo cenowe
Postulat "więcej pieniędzy na ochronę klimatu" opiera się na kłamstwie cenowym. Potrzebujemy jednak więcej motywacji, kredytów i możliwości dla prawdziwej, efektywnej transformacji energetycznej.


Bilansowanie energii słonecznej w okresie letnim/zimowym - Magazynowanie sezonowe Bilansowanie energii słonecznej w okresie letnim/zimowym - Magazynowanie sezonowe
Porównanie różnych podejść do bilansowania lato/zima. Siedem różnych lokalizacji, od Oslo do Kairu, jest badanych pod kątem bilansowania sezonowego.


Transformacja energetyczna - Transformacja żywnościowa - Transformacja społeczna Transformacja energetyczna - Transformacja żywnościowa - Transformacja społeczna
Wszyscy mówią tylko o zwrocie energetycznym dla ochrony klimatu, ale potrzebujemy także zwrotu w produkcji żywności i w sprawach społecznych. Rozwiązanie dla wszystkich 3 zwrotów.


Badanie izolacyjności cieplnej alternatywnego materiału budowlanego przez majsterkowicza Badanie izolacyjności cieplnej alternatywnego materiału budowlanego przez majsterkowicza
Ceny drewna budowlanego rosną dramatycznie wiosną 2021 roku i są problemy z dostawami. Ale ceny drewna do innych zastosowań, takich jak ten materiał budowlany, faktycznie nieznacznie spadają.


Czy Niemcy byłyby możliwe przy 100% energii słonecznej? Czy Niemcy byłyby możliwe przy 100% energii słonecznej?
Ekspansja energii wiatrowej słabnie. Czy energia wiatrowa jest rzeczywiście niezbędna dla zwrotu energetycznego, czy też może zadziałałaby nawet w połączeniu z wyłącznie 100% energią słoneczną?


System wentylacji z odzyskiem ciepła Odzysk wilgoci System wentylacji z odzyskiem ciepła Odzysk wilgoci
Niezwykle oszczędny i cichy, ale z dużymi rezerwami mocy, aby zapewnić najlepszą jakość powietrza w pomieszczeniach nawet przy dużym przyjęciu. Nie trzeba dodawać, że należy do wyposażenia podstawowego.


Większa wydajność ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody dzięki 3 nowym patentom Większa wydajność ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody dzięki 3 nowym patentom
W jaki sposób powietrzna pompa ciepła może osiągnąć wyższy współczynnik AER niż gruntowa pompa ciepła i jak można drastycznie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię elektryczną do podgrzewania wody?


Zakłócenia w domach Zakłócenia w domach
Rynek domów jest w tak przerażającym stanie, jak rynek samochodów elektrycznych był w 2003 roku: w roku powstania Tesli, Peugeot 106 był topowym samochodem elektrycznym.
          Wizualne nieporozumienie, czyli jak dom na 2/3: jego rozmiar się skurczył. Ze względu na to wizualne nieporozumienie, filmik "Zakłócenia w domach" został opublikowany ponownie z poprawioną grafiką. https://gemini.pege.org/2021-pl/optic.htm