Czy Niemcy byłyby możliwe przy 100% energii słonecznej?

Ekspansja energii wiatrowej słabnie. Czy energia wiatrowa jest rzeczywiście niezbędna dla zwrotu energetycznego, czy też może zadziałałaby nawet w połączeniu z wyłącznie 100% energią słoneczną?

  Pobierz wideo: 1920x1080 116 MB   Download Germany Solar PDF
Jak 1400 GW fotowoltaiki poradziłoby sobie z 900 TWh zużycia energii elektrycznej netto w Niemczech?

00:00 Start
00:37 Inwentaryzacja i ekspansja energii wiatrowej w Niemczech
01:11 Tylko energia słoneczna? Pytanie możliwe tylko dzięki nowym standardom budowlanym
01:41 Rozmieszczenie ludności na świecie według szerokości geograficznej
01:53 Co znajduje się na innych kontynentach na szerokościach geograficznych Niemiec?
02:58 Scenariusz 1400 GW fotowoltaika 4000 GWh baterie 900 TWh zużycie i zasilanie gazem
06:10 Grudzień 2020 r. - baterie litowo-żelazowo-fosforanowe o koszcie całkowitym poniżej 100 €/kWh
07:12 Struktura obliczeń
08:41 Wystarczy 80 GW elektrowni CCGT, bardzo niewiele zmian obciążenia
09:45 Ekstremalne zmiany obciążenia każdego dnia w obecnym systemie
11:00 Inne kryteria projektowe dla elektrowni CCGT - szybka zmiana obciążenia staje się zbędna
11:53 180 GW mocy na metan wystarczy
13:27 Wyraźny rozdział czasowy między CCGT a wdrożeniem zasilania metanem
14:37 Bardzo słoneczny majowy tydzień - 180 GW mocy w metan przez cały tydzień
16:27 Ocena wyniku - potrzeba 245 TWh importu metanu
18:16 Poziom podziemnego składowania metanu
19:16 Potrzebna nadwyżka krajów południowych na import metanu
20:11 Potrzeby rozbudowy podziemnych magazynów gazu
20:35 Wodór H2 nieodpowiedni dla przemysłu energetycznego
23:19 koniec


Muzyka: Andy Mangele

Ile energii powinien generować dom? Ile energii powinien generować dom?
Tyle, ile jest jakoś możliwe! Bo musimy wyjść z ropy, węgla, biopaliw, gazu ziemnego i uranu. Nasze domy powinny się do tego przyczynić w jak największym stopniu.
 


Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu.

Ile energii powinien generować dom? Ile energii powinien generować dom?
Tyle, ile jest jakoś możliwe! Bo musimy wyjść z ropy, węgla, biopaliw, gazu ziemnego i uranu. Nasze domy powinny się do tego przyczynić w jak największym stopniu.


Przemyślenie miast na nowo: nowy standard budynku KlimatProtectionSuperiorityHouse Przemyślenie miast na nowo: nowy standard budynku KlimatProtectionSuperiorityHouse
Grupa parlamentarna Zielonych w Bundestagu organizuje 19 marca 2021 roku konferencję online "Rethinking Cities". Jesteśmy obecni na wirtualnej wystawie: Nowy standard budowlany KSÜH.


Przemyślenie transformacji energetycznej: kłamstwo cenowe Przemyślenie transformacji energetycznej: kłamstwo cenowe
Postulat "więcej pieniędzy na ochronę klimatu" opiera się na kłamstwie cenowym. Potrzebujemy jednak więcej motywacji, kredytów i możliwości dla prawdziwej, efektywnej transformacji energetycznej.


Bilansowanie energii słonecznej w okresie letnim/zimowym - Magazynowanie sezonowe Bilansowanie energii słonecznej w okresie letnim/zimowym - Magazynowanie sezonowe
Porównanie różnych podejść do bilansowania lato/zima. Siedem różnych lokalizacji, od Oslo do Kairu, jest badanych pod kątem bilansowania sezonowego.


Transformacja energetyczna - Transformacja żywnościowa - Transformacja społeczna Transformacja energetyczna - Transformacja żywnościowa - Transformacja społeczna
Wszyscy mówią tylko o zwrocie energetycznym dla ochrony klimatu, ale potrzebujemy także zwrotu w produkcji żywności i w sprawach społecznych. Rozwiązanie dla wszystkich 3 zwrotów.


Badanie izolacyjności cieplnej alternatywnego materiału budowlanego przez majsterkowicza Badanie izolacyjności cieplnej alternatywnego materiału budowlanego przez majsterkowicza
Ceny drewna budowlanego rosną dramatycznie wiosną 2021 roku i są problemy z dostawami. Ale ceny drewna do innych zastosowań, takich jak ten materiał budowlany, faktycznie nieznacznie spadają.


System wentylacji z odzyskiem ciepła Odzysk wilgoci System wentylacji z odzyskiem ciepła Odzysk wilgoci
Niezwykle oszczędny i cichy, ale z dużymi rezerwami mocy, aby zapewnić najlepszą jakość powietrza w pomieszczeniach nawet przy dużym przyjęciu. Nie trzeba dodawać, że należy do wyposażenia podstawowego.


Większa wydajność ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody dzięki 3 nowym patentom Większa wydajność ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody dzięki 3 nowym patentom
W jaki sposób powietrzna pompa ciepła może osiągnąć wyższy współczynnik AER niż gruntowa pompa ciepła i jak można drastycznie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię elektryczną do podgrzewania wody?


Zakłócenia w domach Zakłócenia w domach
Rynek domów jest w tak przerażającym stanie, jak rynek samochodów elektrycznych był w 2003 roku: w roku powstania Tesli, Peugeot 106 był topowym samochodem elektrycznym.


Wizualne nieporozumienie, czyli jak dom na 2/3 Wizualne nieporozumienie, czyli jak dom na 2/3
jego rozmiar się skurczył. Ze względu na to wizualne nieporozumienie, filmik "Zakłócenia w domach" został opublikowany ponownie z poprawioną grafiką.
          Czy Niemcy byłyby możliwe przy 100% energii słonecznej?: Ekspansja energii wiatrowej słabnie. Czy energia wiatrowa jest rzeczywiście niezbędna dla zwrotu energetycznego, czy też może zadziałałaby nawet w połączeniu z wyłącznie 100% energią s https://gemini.pege.org/2021-pl/germany-solar.htm