Vizuální nedorozumění, aneb jak se dům na 2/3

jeho velikosti se zmenšila. Kvůli tomuto vizuálnímu nedorozumění bylo video "Disruption in Houses" zveřejněno znovu s vylepšenou grafikou.


  Stáhnout video: 1920x1080 49 MB   Download Optics PDF
  Download Optics PDF


00:00 Start
00:35 Zastoupení do května 2020 s terasou
01:03 Špičkové vybavení s terasou a bazénem
01:20 Nové špičkové vybavení s vertikálním zahradnictvím Aeroponic glass house
02:06 Když si divák myslí, že životní úroveň začíná dole.
02:55 Předpokládá se, že obytná plocha tvoří méně než polovinu.
04:46 Druhé okno na východní fasádě.
04:58 3 figuríny pro znázornění výšky obytné úrovně.
05:28 Instalace zásuvek a větracích mřížek do skleníku.
06:02 Revize instalace větrací mřížky na západní straně.
06:34 Půdorys s posuvnými prvky stěn/nábytku.
07:02 Pro umístění velkého obývacího pokoje nemají další 2 okna velký smysl.
07:13 Pozice 3 pokoje.
07:30 Obrázek s kuchyní a koupelnou na východní straně.
07:53 Kalkulačka potřeby tepla Ubakus.
09:32 Konec


Hudba: Andy Mangele

Kolik energie by měl dům vyrábět? Kolik energie by měl dům vyrábět?
Jak je to jen možné! Protože se musíme zbavit ropy, uhlí, biopaliv, zemního plynu a uranu. Naše domy by k tomu měly přispět co nejvíce.
 


Zprávy a vyjádření k aktuálním tématům týkajícím se přechodu na energetiku, ochrany klimatu a nezbytného vývoje směrem ke globální prosperitě.

Kolik energie by měl dům vyrábět? Kolik energie by měl dům vyrábět?
Jak je to jen možné! Protože se musíme zbavit ropy, uhlí, biopaliv, zemního plynu a uranu. Naše domy by k tomu měly přispět co nejvíce.


Přehodnocení měst: nový stavební standard ClimateProtectionSuperiorityHouse Přehodnocení měst: nový stavební standard ClimateProtectionSuperiorityHouse
Parlamentní skupina Zelených ve Spolkovém sněmu pořádá 19. března 2021 online konferenci "Rethinking Cities". Jsme přítomni na virtuální výstavě: Nový stavební standard KSÜH.


Přehodnocení přechodu na novou energetiku: lež o ceně Přehodnocení přechodu na novou energetiku: lež o ceně
Požadavek "více peněz na ochranu klimatu" je založen na cenové lži. Potřebujeme však více motivace, úvěrů a příležitostí pro skutečně účinnou energetickou transformaci.


Vyrovnávání letní/zimní bilance solární energie - sezónní skladování Vyrovnávání letní/zimní bilance solární energie - sezónní skladování
Srovnání různých přístupů k vyrovnávání letního a zimního stavu. Zkoumá se sedm různých lokalit od Osla po Káhiru, kde se provádí sezónní bilancování.


Energetický přechod - Potravinový přechod - Sociální přechod Energetický přechod - Potravinový přechod - Sociální přechod
Všichni mluví pouze o energetickém obratu v oblasti ochrany klimatu, ale potřebujeme také obrat ve výrobě potravin a v sociálních záležitostech. Řešení pro všechny tři obraty.


DIY test tepelné izolace alternativního stavebního materiálu DIY test tepelné izolace alternativního stavebního materiálu
Ceny stavebního dřeva na jaře 2021 dramaticky rostou a objevují se problémy s dodávkami. Ceny dřeva pro jiné použití, jako je tento stavební materiál, však ve skutečnosti mírně klesají.


Bylo by Německo schopné využívat 100% solární energii? Bylo by Německo schopné využívat 100% solární energii?
Rozvoj větrné energie slábne. Je větrná energie skutečně nezbytná pro obrat v energetice, nebo by to fungovalo i při výhradně 100% solární energii?


Větrací systém s rekuperací tepla Rekuperace vlhkosti Větrací systém s rekuperací tepla Rekuperace vlhkosti
Mimořádně úsporné a tiché, ale s velkou výkonovou rezervou, která zajistí nejlepší kvalitu vzduchu v místnosti i na velkém večírku. Je samozřejmé, že patří k základnímu vybavení.


Větší účinnost vytápění, chlazení a ohřevu vody díky 3 novým patentům Větší účinnost vytápění, chlazení a ohřevu vody díky 3 novým patentům
Jak může tepelné čerpadlo vzduch-voda dosáhnout vyššího AER než tepelné čerpadlo země-voda a jak lze výrazně snížit potřebu elektrické energie pro ohřev vody?


Narušení v domech Narušení v domech
Trh s domy je na tom stejně otřesně jako trh s elektromobily v roce 2003: v roce založení Tesly byl Peugeot 106 špičkovým elektromobilem.
          Vizuální nedorozumění, aneb jak se dům na 2/3: jeho velikosti se zmenšila. Kvůli tomuto vizuálnímu nedorozumění bylo video "Disruption in Houses" zveřejněno znovu s vylepšenou grafikou. https://gemini.pege.org/2021-cs/optic.htm