Bylo by Německo schopné využívat 100% solární energii?

Rozvoj větrné energie slábne. Je větrná energie skutečně nezbytná pro obrat v energetice, nebo by to fungovalo i při výhradně 100% solární energii?

  Stáhnout video: 1920x1080 116 MB   Download Germany Solar PDF
Jak by se 1400 GW fotovoltaiky vyrovnalo s 900 TWh čisté spotřeby elektřiny v Německu?

00:00 Start
00:37 Inventarizace a rozšíření větrné energie v Německu
01:11 Pouze solární energie? Otázka, kterou umožňuje pouze nová stavební norma
01:41 Rozložení světové populace podle zeměpisné šířky
01:53 Co je na jiných kontinentech v zeměpisných šířkách Německa?
02:58 Scénář 1400 GW fotovoltaika 4000 GWh baterie 900 TWh spotřeba a energie na plyn
06:10 prosinec 2020 lithium-železo-fosfátové baterie za méně než 100 €/kWh celkových nákladů
07:12 Struktura výpočtu
08:41 80 GW paroplynových elektráren stačí, velmi málo změn zatížení
09:45 Extrémní změny zatížení v současném systému každý den
11:00 Další konstrukční kritéria pro paroplynové elektrárny - rychlá změna zatížení se stává zbytečnou
11:53 180 GW energie na metan je dost
13:27 Jasný časový odstup mezi zaváděním paroplynové elektrárny a výroby elektřiny z metanu
14:37 Velmi slunečný květnový týden - 180 GW energie na metan po celý týden
16:27 Vyhodnocení výsledku - potřeba dovozu 245 TWh metanu
18:16 Úroveň podzemního skladování metanu
19:16 Potřeba přebytku jižních zemí pro dovoz metanu
20:11 Potřeba rozšíření podzemních zásobníků plynu
20:35 Vodík H2 nevhodný pro energetiku
23:19 konec


Hudba: Andy Mangele

Kolik energie by měl dům vyrábět? Kolik energie by měl dům vyrábět?
Jak je to jen možné! Protože se musíme zbavit ropy, uhlí, biopaliv, zemního plynu a uranu. Naše domy by k tomu měly přispět co nejvíce.
 


Zprávy a vyjádření k aktuálním tématům týkajícím se přechodu na energetiku, ochrany klimatu a nezbytného vývoje směrem ke globální prosperitě.

Kolik energie by měl dům vyrábět? Kolik energie by měl dům vyrábět?
Jak je to jen možné! Protože se musíme zbavit ropy, uhlí, biopaliv, zemního plynu a uranu. Naše domy by k tomu měly přispět co nejvíce.


Přehodnocení měst: nový stavební standard ClimateProtectionSuperiorityHouse Přehodnocení měst: nový stavební standard ClimateProtectionSuperiorityHouse
Parlamentní skupina Zelených ve Spolkovém sněmu pořádá 19. března 2021 online konferenci "Rethinking Cities". Jsme přítomni na virtuální výstavě: Nový stavební standard KSÜH.


Přehodnocení přechodu na novou energetiku: lež o ceně Přehodnocení přechodu na novou energetiku: lež o ceně
Požadavek "více peněz na ochranu klimatu" je založen na cenové lži. Potřebujeme však více motivace, úvěrů a příležitostí pro skutečně účinnou energetickou transformaci.


Vyrovnávání letní/zimní bilance solární energie - sezónní skladování Vyrovnávání letní/zimní bilance solární energie - sezónní skladování
Srovnání různých přístupů k vyrovnávání letního a zimního stavu. Zkoumá se sedm různých lokalit od Osla po Káhiru, kde se provádí sezónní bilancování.


Energetický přechod - Potravinový přechod - Sociální přechod Energetický přechod - Potravinový přechod - Sociální přechod
Všichni mluví pouze o energetickém obratu v oblasti ochrany klimatu, ale potřebujeme také obrat ve výrobě potravin a v sociálních záležitostech. Řešení pro všechny tři obraty.


DIY test tepelné izolace alternativního stavebního materiálu DIY test tepelné izolace alternativního stavebního materiálu
Ceny stavebního dřeva na jaře 2021 dramaticky rostou a objevují se problémy s dodávkami. Ceny dřeva pro jiné použití, jako je tento stavební materiál, však ve skutečnosti mírně klesají.


Větrací systém s rekuperací tepla Rekuperace vlhkosti Větrací systém s rekuperací tepla Rekuperace vlhkosti
Mimořádně úsporné a tiché, ale s velkou výkonovou rezervou, která zajistí nejlepší kvalitu vzduchu v místnosti i na velkém večírku. Je samozřejmé, že patří k základnímu vybavení.


Větší účinnost vytápění, chlazení a ohřevu vody díky 3 novým patentům Větší účinnost vytápění, chlazení a ohřevu vody díky 3 novým patentům
Jak může tepelné čerpadlo vzduch-voda dosáhnout vyššího AER než tepelné čerpadlo země-voda a jak lze výrazně snížit potřebu elektrické energie pro ohřev vody?


Narušení v domech Narušení v domech
Trh s domy je na tom stejně otřesně jako trh s elektromobily v roce 2003: v roce založení Tesly byl Peugeot 106 špičkovým elektromobilem.


Vizuální nedorozumění, aneb jak se dům na 2/3 Vizuální nedorozumění, aneb jak se dům na 2/3
jeho velikosti se zmenšila. Kvůli tomuto vizuálnímu nedorozumění bylo video "Disruption in Houses" zveřejněno znovu s vylepšenou grafikou.
          Bylo by Německo schopné využívat 100% solární energii?: Rozvoj větrné energie slábne. Je větrná energie skutečně nezbytná pro obrat v energetice, nebo by to fungovalo i při výhradně 100% solární energii? https://gemini.pege.org/2021-cs/germany-solar.htm